Panele fotowoltaiczne dla rolników

Zamontuj własną elektrownię fotowoltaiczną i skorzystaj
25% ulgi podatkowej!

Spore zapotrzebowanie na energię elektryczną przez gospodarstwa rolne w połączeniu z rosnącymi cenami energii elektrycznej sprawiają, że rachunki za prąd stają się coraz bardziej odczuwalne. Fotowoltaika pozwala na redukcję kosztów za prąd do minimum (nadal ponosimy opłaty stałe za korzystanie z przyłącza) dając możliwość oszczędności na rachunkach oraz ochrony przed wzrostem cen energii. Własna elektrownia słoneczna to przede wszystkim inwestycja, która zwraca się w kilka lat, będąc później źródłem darmowego prądu.

Kto może skorzystać z 25% ulgi podatkowej?

Z 25% ulgi inwestycyjnej może skorzystać rolnik lub hodowca, który poniósł wydatki na przebudowę i modernizację budynków. Polega to na obniżeniu podatku rolnego należnego do zapłaty. Inwestor na odpisanie od podatku ma 15 lat.

Przykład:

Wartość inwestycji to 24 000 zł. Oznacza to, że od podatku rolnego można odliczyć kwotę 6 000 zł (24 000 x 25%). Jeżeli roczny podatek rolny inwestora wynosiłby 2 000 zł to inwestor odpisywał by go 3 lata.

Rynek fotowoltaiczny rozwija się bardzo szybko, dzięki czemu obecna technologia pozwala w bezpieczny sposób korzystać z bardzo wydajnych urządzeń i monitorować ich pracę. Instalacja nie wymaga Twojej obsługi.


*Czy rolnik może być prosumentem?

Gospodarstwa rolne już nie muszą odsprzedawać nadprodukcji energii elektrycznej po niekorzystnych dla nich stawkach. Obecnie mogą wybrać rozliczanie na zasadach prosumenckich. Co to oznacza? Wyprodukowana energia elektryczna, która nie zostanie wykorzystana na bieżące zużycie, może zostać oddana do sieci i ponownie z niej odebrana w ciągu roku. Warunkiem jest posiadanie umowy kompleksowej tj. umowy na sprzedaż i dystrybucję z tym samym podmiotem. Więcej w zakładce „Dla domu”.

Zamów bezpłatny audyt i wycenę

Imię
Numer telefonu
Email
Wiadomość
Dziękujemy za kontakt, Twoja wiadomość została wysłana! Skontaktujemy się najszybciej jak będzie to możliwe.
Coś poszło nie tak. Prosimy o sprawdzenie pól formularza i wysłanie wiadomości ponownie.